خانم تیلور و پرش از آبشار نیاگارا

زیبایی در سخن گفتن باید از آغاز تولد سر لوحه زندگی تمام بشریت قرار گیرد.

خانم تیلور و پرش از آبشار نیاگارا

۱۲۷ بازديد

خانم «تیلور» و بشکه‌ای که زندگی‌اش را نجات داد

تیلور

قصه از جایی شروع شد که خانم «آنی ادسون تیلور» تصمیم گرفت مشهور شود؛ مشهور و پولدار! و چه فکری بهتر از پریدن از آبشار نیاگارا؟

«آنی ادسون تیلور» نام یک خانم آمریکایی است که در سال ۱۸۳۸ میلادی در نیویورک متولد شد. او اولین کسی است که در سال ۱۹۰۱ از آبشار نیاگارا پایین پرید و زنده ماند. تیلور برای محافظت از جانش ابتدا داخل یک بشکه بزرگ شد و سپس این بشکه را به پایین پرتاب کرد.

تیلور بعد از مرگ شوهرش در جنگ‌های داخلی آمریکا با بحران اقتصادی شدیدی مواجه شد و در سن ۶۲ سالگی تصمیم گرفت با انجام یک کار خارق‌العاده به شهرت برسد و از شهرت برای رسیدن به ثروت استفاده کند. او درست در روز تولد ۶۳ سالگی‌اش تصمیم خود را برای پریدن از نیاگارا عملی کرد.

بنابر گزارش‌ها هزاران نفر در پایین آبشار نیاگارا شاهد این صحنه بودند و هیچ کس فکر نمی‌کرد این زن زنده بماند.

مدیر برنامه او برای پرش تیلور با هشدار پلیس روبه‌رو شد که در صورت مرگ این زن از سوی پلیس کانادا و آمریکا تحت تعقیب قرار خواهد گرفت چرا که این کار بیشتر به یک خودکشی شباهت داشت.

برای محافظت تیلور، یک بشکه ساخته شد که ۱٫۴ متر طول و ۱ متر عرض داشت. او داخل این بشکه از ارتفاع حدود ۱۷۴ فوت پایین انداخته شد.

خانم تیلور در نهایت موفق شد این کار را انجام دهد و پس از این سقوط تنها برای لحظاتی در شوک به سر برد اما هیچ صدمه دیگری ندید.

با این حال او در مصاحبه‌اش با نشریات اعلام کرد دیگر هیچ وقت حاضر به تکرار این کار نیست و ترجیح می‌دهد بمیرد اما این کار را نکند و همچنین تاکید کرد اجازه نمی‌دهد کس دیگری این کار را انجام دهد و شاهد لحظات مرگبار باشد.

تیلور موفق نشد از این راه به ثروت برسد و در سال‌های آخر عمر خود به عکاسی می‌پرداخت و سرمایه‌اش را به خرید اوراق بهادار اختصاص داد. او سرانجام در سال ۱۹۲۱ میلادی در سن ۸۲ سالگی از دنیا رفت و امروز سال‌مرگ اوست.

 

 
تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.