بلعیده شدن غواص توسط نهنگ

زیبایی در سخن گفتن باید از آغاز تولد سر لوحه زندگی تمام بشریت قرار گیرد.

بلعیده شدن غواص توسط نهنگ

۳۹ بازديد
ؤ

یک مربی غواصی اهل آفریقای جنوبی پس از آنکه به طور تصادفی به همراه تعدادی ماهی ساردین در دهان یک نهنگ قرار گرفت، به طور معجزه آسایی از مرگ گریخت. این اتفاق وحشتناک هنگامی رخ داد که «اسچیمپف» ۵۱ ساله، سرپرست شرکت تور‌های تخصصی آموزش غواصی در کیپ تاون آفریقای جنوبی مشغول آموزش تعدادی غواص و همچنین تهیه فیلم و عکس از ماهی‌های ساردین بود. این اتفاق در ماه فوریه و در نزدیکی بندر الیزابت در شرق سواحل کیپ تاون رخ داد.

این غواص در نزدیکی ۴۰ کیلومتری ساحل بود که ناگهان یک نهنگ غول پیکر موسوم به "نهنگ براید" از زیر آب ظاهر شد و او را به همراه تعدادی ماهی ساردین در آستانه بلعیده شدن قرار داد. در حالی که اسچیمپف در دهان نهنگ قرار گرفته بود لحظه‌ای فکر کرد که با پایین رفتن این حیوان امکان غرق شدن او حتمی خواهد بود. این غواص با استفاده از تجربه ۱۵ ساله غواصی توانست خود را پایین انداخته و از این مهلکه زنده خارج شود.

لحظه بلعیده شدن غواص توسط نهنگ غول پیکر +عکس

ویدئویی که توسط همکاران این غواص تهیه شده است لحظه قرار گرفتن او در دهان نهنگ غول پیکر را به تصویر می‌کشد. در این ویدئوی کوتاه مشاهده می‌شود در حالی که اسچیمپف در حال غواصی و تهیه عکس و فیلم از ماهی‌های ساردین است ناگهان این نهنگ به روی آب آمده و او را به همراه تعداد زیادی ماهی ساردین در آستانه بلعیده شدن قرار می‌دهد.

او در این باره گفت: «ناگهان تمام جهان در پیش چشمانم تاریک شد. با وجود آنکه فشار زیادی را روی قسمت کمرم احساس می‌کردم زمانی برای ترس نداشتم.»

گفتنی است؛ نهنگ‌های براید می‌توانند تا ۵۵ فوت رشد کنند و وزن آن‌ها به ۳۰ تن می‌رسد.
منبع:پایگاه خبری تابناک باتو

عجب شانسی اورده تجربه نیست شانس laughing

پاسخ مدير:
یکشنبه ۰۴ فروردین ۹۸, ۱۸:۳۰

سلام به شما:در دنیای امروزی همه چیز قابل پیش بینی نیست و دستی بالاتر در همه اتفاقات وجود دارد.

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.